Team Schedules - 11U Boys - Div 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Total
Points
Goal Diff
A10 : Westfield FC 11UBD2 Almeida W-5   L-0   T-1313333          16 25 
A9 : Southwick 11UBD2 [Jellison] W-4   L-1   T-1130333          13 17 
A5 : FC Frontier 11UBD2 [Brisson] W-4   L-2   T-0033033          12 -5 
A6 : Longmeadow 11UBD2 [Azar] W-3   L-0   T-211333           11 13 
A8 : South Hadley 11UBD2 [Tigers] W-3   L-1   T-113033           10 7 
A1 : AJAC 11UBD2 [Murphy] W-3   L-1   T-03303            9 5 
A3 : East Longmeadow 11UBD2 [Hellyer] W-2   L-3   T-1100330          7 -5 
A2 : Brattleboro 11UBD2 [Storm] W-1   L-5   T-0300000          3 -15 
A7 : Paper City 11UBD2 [Castellano] W-0   L-6   T-0000000          0 -20 
A4 : Enfield 11UBD2 [Wolves Gray] W-0   L-6   T-0000000          0 -22 

Bracket - Saturday, April 20, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578759  Sunderland Elementary School  10:15 AM  Fld. 01 A5 vs A10FC Frontier 11UBD2 [Brisson] 1 vs.Westfield FC 11UBD2 Almeida11
 578758  Bennett Field  10:15 AM  Fld. 01 A7 vs A2Paper City 11UBD2 [Castellano] 1 vs.Brattleboro 11UBD2 [Storm]3
 578760  Wolf Swamp  11:00 AM  Fld. E A6 vs A3Longmeadow 11UBD2 [Azar] 2 vs.East Longmeadow 11UBD2 [Hellyer]2
 578761  Williams Park  12:15 PM  2 A1 vs A4AJAC 11UBD2 [Murphy] 5 vs.Enfield 11UBD2 [Wolves Gray]1
 578762  South Hadley High School  02:00 PM  Turf A8 vs A9South Hadley 11UBD2 [Tigers] 2 vs.Southwick 11UBD2 [Jellison]2

Bracket - Thursday, April 25, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578763  Williams Park  05:30 PM  2 A1 vs A3AJAC 11UBD2 [Murphy] 4 vs.East Longmeadow 11UBD2 [Hellyer]2
 578764  Woronoco  05:30 PM  Fld. 02 A10 vs A6Westfield FC 11UBD2 Almeida 1 vs.Longmeadow 11UBD2 [Azar]1

Bracket - Saturday, April 27, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578765  Shaker Field  09:00 AM  Fld. 02 A4 vs A6Enfield 11UBD2 [Wolves Gray] 0 vs.Longmeadow 11UBD2 [Azar]3
 578766  Meadow Brook School  10:45 AM  Fld.02 A3 vs A8East Longmeadow 11UBD2 [Hellyer] 1 vs.South Hadley 11UBD2 [Tigers]5
 578767  Sunderland Elementary School  12:45 PM  Fld. 01 A5 vs A1FC Frontier 11UBD2 [Brisson] 5 vs.AJAC 11UBD2 [Murphy]2
 578768  Foisy [SOUTHWICK]  02:15 PM  Fld.0B A9 vs A7Southwick 11UBD2 [Jellison] 5 vs.Paper City 11UBD2 [Castellano]0

Bracket - Saturday, May 04, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578771  South Hadley High School  10:30 AM  Turf A8 vs A5South Hadley 11UBD2 [Tigers] 2 vs.FC Frontier 11UBD2 [Brisson]5
 578772  Woronoco  11:00 AM  Fld. 02 A10 vs A9Westfield FC 11UBD2 Almeida 1 vs.Southwick 11UBD2 [Jellison]0
 578773  Wolf Swamp  12:15 PM  Fld. E A6 vs A2Longmeadow 11UBD2 [Azar] 5 vs.Brattleboro 11UBD2 [Storm]1
 578774  Meadow Brook School  02:00 PM  Fld.02 A3 vs A4East Longmeadow 11UBD2 [Hellyer] 4 vs.Enfield 11UBD2 [Wolves Gray]1
 578770  Bennett Field  03:30 PM  Fld. 01 A7 vs A1Paper City 11UBD2 [Castellano] 1 vs.AJAC 11UBD2 [Murphy]3

Bracket - Tuesday, May 07, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578769  Woronoco  06:00 PM  Fld. 02 A10 vs A2Westfield FC 11UBD2 Almeida 5 vs.Brattleboro 11UBD2 [Storm]0

Bracket - Wednesday, May 08, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578775  Shaker Field  05:30 PM  Fld. 02 A4 vs A9Enfield 11UBD2 [Wolves Gray] 1 vs.Southwick 11UBD2 [Jellison]8

Bracket - Saturday, May 11, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578776  Foisy [SOUTHWICK]  10:15 AM  Fld.0B A9 vs A5Southwick 11UBD2 [Jellison] 5 vs.FC Frontier 11UBD2 [Brisson]1
 578777  Woronoco  12:15 PM  Fld. 02 A10 vs A4Westfield FC 11UBD2 Almeida 3F vs.Enfield 11UBD2 [Wolves Gray]
Forfeited Game
0
 578779  Meadow Brook School  02:00 PM  Fld.02 A3 vs A2East Longmeadow 11UBD2 [Hellyer] 5 vs.Brattleboro 11UBD2 [Storm]1
 578780  Wolf Swamp  03:45 PM  Fld. E A6 vs A7Longmeadow 11UBD2 [Azar] 7 vs.Paper City 11UBD2 [Castellano]1

Bracket - Saturday, May 18, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578781  Shaker Field  09:00 AM  Fld. 02 A4 vs A5Enfield 11UBD2 [Wolves Gray] 2 vs.FC Frontier 11UBD2 [Brisson]4
 578782  Bennett Field  10:15 AM  Fld. 01 A7 vs A8Paper City 11UBD2 [Castellano] 1 vs.South Hadley 11UBD2 [Tigers]5
 578783  Meadow Brook School  10:45 AM  Fld.02 A3 vs A10East Longmeadow 11UBD2 [Hellyer] 0 vs.Westfield FC 11UBD2 Almeida6
 578784  Williams Park  01:30 PM  2 A1 vs A6AJAC 11UBD2 [Murphy]   vs.Longmeadow 11UBD2 [Azar] 
 578785  Foisy [SOUTHWICK]  03:00 PM  Fld.0B A9 vs A2Southwick 11UBD2 [Jellison] 4 vs.Brattleboro 11UBD2 [Storm]2

Bracket - Monday, May 20, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578786  South Hadley High School  05:00 PM  Turf A8 vs A2South Hadley 11UBD2 [Tigers] 5 vs.Brattleboro 11UBD2 [Storm]3

Bracket - Thursday, May 23, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578787  Sunderland Elementary School  06:00 PM  Fld. 01 A5 vs A7FC Frontier 11UBD2 [Brisson] 3 vs.Paper City 11UBD2 [Castellano]2

Bracket - Saturday, June 01, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578789  Williams Park  10:15 AM  2 A1 vs A2AJAC 11UBD2 [Murphy]   vs.Brattleboro 11UBD2 [Storm] 
 578788  Sunderland Elementary School  10:15 AM  Fld. 01 A5 vs A3FC Frontier 11UBD2 [Brisson]   vs.East Longmeadow 11UBD2 [Hellyer] 
 578790  Foisy [SOUTHWICK]  11:30 AM  Fld.0B A9 vs A6Southwick 11UBD2 [Jellison]   vs.Longmeadow 11UBD2 [Azar] 
 578791  South Hadley High School  12:00 PM  Turf A8 vs A4South Hadley 11UBD2 [Tigers]   vs.Enfield 11UBD2 [Wolves Gray] 
 578792  Bennett Field  01:00 PM  Fld. 01 A7 vs A10Paper City 11UBD2 [Castellano]   vs.Westfield FC 11UBD2 Almeida 

Bracket - Thursday, June 06, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578778  Williams Park  06:00 PM  2 A1 vs A8AJAC 11UBD2 [Murphy]   vs.South Hadley 11UBD2 [Tigers] 

Bracket - Saturday, June 08, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578793  Meadow Brook School  09:00 AM  Fld.02 A3 vs A7East Longmeadow 11UBD2 [Hellyer]   vs.Paper City 11UBD2 [Castellano] 
 578794  Wolf Swamp  09:45 AM  Fld. E A6 vs A5Longmeadow 11UBD2 [Azar]   vs.FC Frontier 11UBD2 [Brisson] 
 578795  Shaker Field  11:30 AM  Fld. 02 A4 vs A2Enfield 11UBD2 [Wolves Gray]   vs.Brattleboro 11UBD2 [Storm] 
 578796  Foisy [SOUTHWICK]  01:00 PM  Fld.0B A9 vs A1Southwick 11UBD2 [Jellison]   vs.AJAC 11UBD2 [Murphy] 
 578797  South Hadley High School  03:30 PM  Turf A8 vs A10South Hadley 11UBD2 [Tigers]   vs.Westfield FC 11UBD2 Almeida