Team Schedules - 11U Boys - Div 1
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Total
Points
Goal Diff
A1 : Agawam 11UBD1 [Hanscom] W-6   L-0   T-0333333          18 22 
A7 : Northampton 11UBD1 [Blue] W-6   L-0   T-0333333          18 21 
A6 : Ludlow 11UBD1 [Lions] W-4   L-2   T-0303330          12 11 
A4 : Enfield 11UBD1 [Wolves Black] W-4   L-2   T-0030333          12 13 
A8 : West Springfield 11UBD1 [Rebels] W-2   L-3   T-1003013          7 -4 
A5 : Easthampton 11UBD1 [Henninger] W-1   L-5   T-0300000          3 -22 
A2 : Amherst 11UBD1 [Shakhawat] - Spring W-0   L-5   T-1000001          1 -26 
A3 : Belchertown United 11UBD1 [Black] W-0   L-6   T-0000000          0 -15 

Bracket - Saturday, April 20, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578726  Anna Dias  09:00 AM  Fld. 03 A6 vs A2Ludlow 11UBD1 [Lions] 4 vs.Amherst 11UBD1 [Shakhawat] - Spring0
 578727  Nonotuck Park ($3 fee)  10:15 AM  Fld. 04 A5 vs A3Easthampton 11UBD1 [Henninger] 6 vs.Belchertown United 11UBD1 [Black]5
 578728  West Springfield Middle School  11:00 AM  Fld 01 A8 vs A7West Springfield 11UBD1 [Rebels] 1 vs.Northampton 11UBD1 [Blue]3
 578729  Robinson St. Pool  01:15 PM  Fld. 03 A1 vs A4Agawam 11UBD1 [Hanscom] 3 vs.Enfield 11UBD1 [Wolves Black]0

Bracket - Friday, April 26, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578730  Florence Rec. Fields  05:30 PM  Fld.02 A7 vs A6Northampton 11UBD1 [Blue] 4 vs.Ludlow 11UBD1 [Lions]1

Bracket - Saturday, April 27, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578731  Plumbrooke  11:15 AM  Fld. 03 A2 vs A1Amherst 11UBD1 [Shakhawat] - Spring 2 vs.Agawam 11UBD1 [Hanscom]6
 578732  Nonotuck Park ($3 fee)  11:30 AM  Fld. 04 A5 vs A6Easthampton 11UBD1 [Henninger] 1 vs.Ludlow 11UBD1 [Lions]6
 578733  Shaker Field  12:45 PM  Fld. 02 A4 vs A8Enfield 11UBD1 [Wolves Black] 3 vs.West Springfield 11UBD1 [Rebels]2
 578734  State Street  02:30 PM  Fld. 01 A3 vs A7Belchertown United 11UBD1 [Black] 1 vs.Northampton 11UBD1 [Blue]3

Bracket - Saturday, May 04, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578735  Plumbrooke  08:45 AM  Fld. 03 A2 vs A7Amherst 11UBD1 [Shakhawat] - Spring 0 vs.Northampton 11UBD1 [Blue]6
 578736  State Street  01:30 PM  Fld. 01 A3 vs A8Belchertown United 11UBD1 [Black] 0 vs.West Springfield 11UBD1 [Rebels]2
 578737  Robinson St. Pool  02:00 PM  Fld. 03 A1 vs A5Agawam 11UBD1 [Hanscom] 7 vs.Easthampton 11UBD1 [Henninger]1
 578738  Shaker Field  03:45 PM  Fld. 02 A4 vs A6Enfield 11UBD1 [Wolves Black] 0 vs.Ludlow 11UBD1 [Lions]1

Bracket - Monday, May 06, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578739  State Street  05:30 PM  Fld. 01 A3 vs A1Belchertown United 11UBD1 [Black] 2 vs.Agawam 11UBD1 [Hanscom]5

Bracket - Saturday, May 11, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578741  Florence Rec. Fields  10:30 AM  Fld.02 A7 vs A5Northampton 11UBD1 [Blue] 6 vs.Easthampton 11UBD1 [Henninger]2
 578743  Plumbrooke  04:15 PM  Fld. 03 A2 vs A6Amherst 11UBD1 [Shakhawat] - Spring 1 vs.Ludlow 11UBD1 [Lions]7

Bracket - Sunday, May 12, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578742  West Springfield Middle School  09:00 AM  Fld 01 A8 vs A1West Springfield 11UBD1 [Rebels] 1 vs.Agawam 11UBD1 [Hanscom]5

Bracket - Tuesday, May 14, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578744  Plumbrooke  05:30 PM  Fld. 03 A2 vs A4Amherst 11UBD1 [Shakhawat] - Spring 2 vs.Enfield 11UBD1 [Wolves Black]8

Bracket - Saturday, May 18, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578745  Shaker Field  10:15 AM  Fld. 02 A4 vs A5Enfield 11UBD1 [Wolves Black] 7 vs.Easthampton 11UBD1 [Henninger]0
 578746  West Springfield Middle School  12:15 PM  Fld 01 A8 vs A2West Springfield 11UBD1 [Rebels] 4 vs.Amherst 11UBD1 [Shakhawat] - Spring4
 578747  Anna Dias  12:45 PM  Fld. 03 A6 vs A1Ludlow 11UBD1 [Lions] 0 vs.Agawam 11UBD1 [Hanscom]2
 578748  Florence Rec. Fields  12:45 PM  Fld.02 A7 vs A3Northampton 11UBD1 [Blue] 5 vs.Belchertown United 11UBD1 [Black]1

Bracket - Tuesday, May 21, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578740  Shaker Field  06:00 PM  Fld. 02 A4 vs A3Enfield 11UBD1 [Wolves Black] 5 vs.Belchertown United 11UBD1 [Black]2

Bracket - Thursday, May 23, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578749  West Springfield Middle School  05:30 PM  Fld 01 A8 vs A5West Springfield 11UBD1 [Rebels] 2 vs.Easthampton 11UBD1 [Henninger]1

Bracket - Saturday, June 01, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578750  Anna Dias  09:00 AM  Fld. 03 A6 vs A8Ludlow 11UBD1 [Lions]   vs.West Springfield 11UBD1 [Rebels] 
 578752  Robinson St. Pool  12:45 PM  Fld. 03 A1 vs A7Agawam 11UBD1 [Hanscom]   vs.Northampton 11UBD1 [Blue] 
 578751  Nonotuck Park ($3 fee)  12:45 PM  Fld. 04 A5 vs A4Easthampton 11UBD1 [Henninger]   vs.Enfield 11UBD1 [Wolves Black] 
 578753  State Street  01:30 PM  Fld. 01 A3 vs A2Belchertown United 11UBD1 [Black]   vs.Amherst 11UBD1 [Shakhawat] - Spring 

Bracket - Saturday, June 08, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578755  Nonotuck Park ($3 fee)  10:15 AM  Fld. 04 A5 vs A2Easthampton 11UBD1 [Henninger]   vs.Amherst 11UBD1 [Shakhawat] - Spring 
 578754  Anna Dias  10:15 AM  Fld. 03 A6 vs A3Ludlow 11UBD1 [Lions]   vs.Belchertown United 11UBD1 [Black] 
 578756  Florence Rec. Fields  12:45 PM  Fld.02 A7 vs A4Northampton 11UBD1 [Blue]   vs.Enfield 11UBD1 [Wolves Black] 
 578757  Robinson St. Pool  02:00 PM  Fld. 03 A1 vs A8Agawam 11UBD1 [Hanscom]   vs.West Springfield 11UBD1 [Rebels]