Team Schedules - 11U Boys - Div 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal Diff
A3 : Hampshire United 11UBD3 [Schnell] W-5   L-1   T-0333303  15 25 
A4 : Northampton 11UBD3 [Gold] W-5   L-1   T-0333033  15 14 
A7 : Springfield 11UBD3 [Strikers] W-4   L-0   T-0 3333   12 13 
A1 : Amherst 11UBD3 [Sims] - Spring W-3   L-2   T-1 103033 10 8 
A6 : Palmer 11UBD3 [Delaney] W-3   L-2   T-1303310  10 0 
A10 : Wilbraham 11UBD3 [Red] W-2   L-2   T-2330110  8 4 
A8 : West Springfield 11UBD3 [Renegades] W-2   L-3   T-1013030  7 -6 
A2 : Granby 11UBD3 [Duplisea] W-2   L-4   T-0000033  6 -14 
A9 : Westfield FC 11UBD3 [Burdick] W-1   L-4   T-000300   3 -3 
A5 : Northampton 11UBD3 [Silver] W-0   L-4   T-101000   1 -13 
A11 : 11UBD3 [St Catherine] W-0   L-4   T-00000    0 -28 

Bracket - Saturday, April 20, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578798  Woronoco  09:45 AM  Fld. 02 A9 vs A10Westfield FC 11UBD3 [Burdick] 1 vs.Wilbraham 11UBD3 [Red]3
 578800  POSTPONED   --  
Postponed!
  --  A7 vs A1Springfield 11UBD3 [Strikers]   vs.Amherst 11UBD3 [Sims] - Spring 
 578801  Florence Rec. Fields  12:45 PM  Fld.02 A5 vs A6Northampton 11UBD3 [Silver] 4 vs.Palmer 11UBD3 [Delaney]5
 578802  West Springfield Middle School  05:15 PM  Fld 01 A8 vs A4West Springfield 11UBD3 [Renegades] 0 vs.Northampton 11UBD3 [Gold]7

Bracket - Saturday, April 27, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578803  Plumbrooke  10:00 AM  Fld. 03 A1 vs A8Amherst 11UBD3 [Sims] - Spring 4 vs.West Springfield 11UBD3 [Renegades]4
 578804  Laviolette  11:30 AM  Fld.02 A6 vs A7Palmer 11UBD3 [Delaney] 1 vs.Springfield 11UBD3 [Strikers]3
 578805  Florence Rec. Fields  12:45 PM  Fld.02 A4 vs A2Northampton 11UBD3 [Gold] 9 vs.Granby 11UBD3 [Duplisea]5
 578807  Wilbraham Middle School  03:30 PM  Fld.03B A10 vs A11Wilbraham 11UBD3 [Red] 6 vs.11UBD3 [St Catherine]1
 578806  Woronoco  03:30 PM  Fld. 02 A9 vs A3Westfield FC 11UBD3 [Burdick] 0 vs.Hampshire United 11UBD3 [Schnell]6

Bracket - Monday, April 29, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578808  Florence Rec. Fields  05:30 PM  Fld.02 A4 vs A10Northampton 11UBD3 [Gold] 5 vs.Wilbraham 11UBD3 [Red]3

Bracket - Friday, May 03, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578799  Brown Ellison  06:30 PM  Fld. 02 A2 vs A3Granby 11UBD3 [Duplisea] 1 vs.Hampshire United 11UBD3 [Schnell]10

Bracket - Saturday, May 04, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578809  Brown Ellison  09:00 AM  Fld. 02 A2 vs A8Granby 11UBD3 [Duplisea] 2 vs.West Springfield 11UBD3 [Renegades]3
 578810  Florence Rec. Fields  10:15 AM  Fld.02 A4 vs A7Northampton 11UBD3 [Gold] 1 vs.Springfield 11UBD3 [Strikers]4
 578811  Labrie  11:30 AM  Fld.02 A3 vs A1Hampshire United 11UBD3 [Schnell] 7 vs.Amherst 11UBD3 [Sims] - Spring2
 578813  Woronoco  01:30 PM  Fld. 02 A9 vs A11Westfield FC 11UBD3 [Burdick] 10 vs.11UBD3 [St Catherine]1
 578812  Wilbraham Middle School  02:30 PM  Fld.03B A10 vs A5Wilbraham 11UBD3 [Red] 4 vs.Northampton 11UBD3 [Silver]4

Bracket - Monday, May 06, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578814  Woronoco  05:30 PM  Fld. 02 A9 vs A6Westfield FC 11UBD3 [Burdick] 1 vs.Palmer 11UBD3 [Delaney]4

Bracket - Wednesday, May 08, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578815  Plumbrooke  05:30 PM  Fld. 03 A1 vs A2Amherst 11UBD3 [Sims] - Spring 6 vs.Granby 11UBD3 [Duplisea]0

Bracket - Thursday, May 09, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578816  West Springfield Middle School  05:30 PM  Fld 01 A8 vs A3West Springfield 11UBD3 [Renegades] 0 vs.Hampshire United 11UBD3 [Schnell]2

Bracket - Saturday, May 11, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578817  American International College  09:00 AM  Fld. 01 A7 vs A5Springfield 11UBD3 [Strikers] 4 vs.Northampton 11UBD3 [Silver]3
 578818  Brown Ellison  10:15 AM  Fld. 02 A2 vs A9Granby 11UBD3 [Duplisea] 3 vs.Westfield FC 11UBD3 [Burdick]2
 578819  Plumbrooke  11:15 AM  Fld. 03 A1 vs A4Amherst 11UBD3 [Sims] - Spring 1 vs.Northampton 11UBD3 [Gold]2
 578820  The Academy at Kiley  04:00 PM  Fld. 01 A11 vs A811UBD3 [St Catherine] 0 vs.West Springfield 11UBD3 [Renegades]9
 578821  Labrie  06:30 PM  Fld.02 A3 vs A6Hampshire United 11UBD3 [Schnell] 1 vs.Palmer 11UBD3 [Delaney]2

Bracket - Wednesday, May 15, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578822  Laviolette  05:30 PM  Fld.02 A6 vs A10Palmer 11UBD3 [Delaney] 1 vs.Wilbraham 11UBD3 [Red]1

Bracket - Saturday, May 18, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578823  American International College  10:15 AM  Fld. 01 A7 vs A8Springfield 11UBD3 [Strikers] 9 vs.West Springfield 11UBD3 [Renegades]2
 578824  Florence Rec. Fields  11:30 AM  Fld.02 A5 vs A3Northampton 11UBD3 [Silver] 1 vs.Hampshire United 11UBD3 [Schnell]5
 578825  Wilbraham Middle School  01:15 PM  Fld.03B A10 vs A1Wilbraham 11UBD3 [Red] 3 vs.Amherst 11UBD3 [Sims] - Spring4
 578826  Laviolette  02:15 PM  Fld.02 A6 vs A4Palmer 11UBD3 [Delaney] 1 vs.Northampton 11UBD3 [Gold]4
 578827  The Academy at Kiley  04:00 PM  Fld. 01 A11 vs A211UBD3 [St Catherine] 0 vs.Granby 11UBD3 [Duplisea]5

Bracket - Monday, May 20, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578828  Plumbrooke  05:30 PM  Fld. 03 A1 vs A5Amherst 11UBD3 [Sims] - Spring 8 vs.Northampton 11UBD3 [Silver]1

Bracket - Tuesday, May 21, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578829  The Academy at Kiley  05:30 PM  Fld. 01 A11 vs A711UBD3 [St Catherine]   vs.Springfield 11UBD3 [Strikers] 

Bracket - Friday, May 31, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578831  Roots Athletic Center  05:30 PM  Fld.04B A4 vs A11Northampton 11UBD3 [Gold]   vs.11UBD3 [St Catherine] 
 578830  Roots Athletic Center  05:30 PM  Fld.04A A5 vs A9Northampton 11UBD3 [Silver]   vs.Westfield FC 11UBD3 [Burdick] 

Bracket - Saturday, June 01, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578832  Brown Ellison  09:00 AM  Fld. 02 A2 vs A10Granby 11UBD3 [Duplisea]   vs.Wilbraham 11UBD3 [Red] 
 578833  Labrie  10:15 AM  Fld.02 A3 vs A7Hampshire United 11UBD3 [Schnell]   vs.Springfield 11UBD3 [Strikers] 
 578834  Woronoco  11:00 AM  Fld. 02 A9 vs A4Westfield FC 11UBD3 [Burdick]   vs.Northampton 11UBD3 [Gold] 
 578835  West Springfield Middle School  01:30 PM  Fld 01 A8 vs A6West Springfield 11UBD3 [Renegades]   vs.Palmer 11UBD3 [Delaney] 
 578836  The Academy at Kiley  04:00 PM  Fld. 01 A11 vs A511UBD3 [St Catherine]   vs.Northampton 11UBD3 [Silver] 

Bracket - Saturday, June 08, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 578837  American International College  10:15 AM  Fld. 01 A7 vs A9Springfield 11UBD3 [Strikers]   vs.Westfield FC 11UBD3 [Burdick] 
 578838  Florence Rec. Fields  11:30 AM  Fld.02 A5 vs A2Northampton 11UBD3 [Silver]   vs.Granby 11UBD3 [Duplisea] 
 578839  Laviolette  11:30 AM  Fld.02 A6 vs A1Palmer 11UBD3 [Delaney]   vs.Amherst 11UBD3 [Sims] - Spring 
 578840  West Springfield Middle School  12:15 PM  Fld 01 A8 vs A10West Springfield 11UBD3 [Renegades]   vs.Wilbraham 11UBD3 [Red] 
 578841  Labrie  04:45 PM  Fld.02 A3 vs A11Hampshire United 11UBD3 [Schnell]   vs.11UBD3 [St Catherine]